Poszukiwania zimowej kurtki

Zbliżała się zima. Wobec tego przejrzałam po raz pierwszy w tym roku swoją garderobę. Musiałam pochować letnie sukienki i wyciągnąć na wierzch cieplejsze ubrania. Szybko spostrzegłam się, że nie mam żadnej kurtki przeciwdeszczowej. Postanowiłam ją sobie kupić, ponieważ gdy rano wychodziłam do pracy, często padał marznący deszcz, a mnie było niewygodnie z parasolką.

Potrzebowałam zimowej kurtki przeciwdeszczowej

kurtka zimowa przeciwdeszczowaPo jej zakup udałam się do okolicznego sklepu z odzieżą damską, gdzie zawsze robiłam zakupy tego typu. Bez problemu znalazłam tam wysokiej jakości kurtki, które bardzo mi się spodobały. Jedna z nich była szczególnie zachwalana przez sprzedawczynię. Była to kurtka zimowa przeciwdeszczowa, wykonana z wysokiej jakości nieprzemakalnego materiału. Kurtka w środku posiadała specjalny ocieplacz, dzięki czemu świetnie sprawdzała się nawet na najbardziej mroźne dni. Dodatkowo posiadała kaptur, który można było dopasować do głowy w taki sposób, aby nie ściągał się przy silniejszych podmuchach wiatru. Właśnie czegoś takiego potrzebowałam. Zauważyłam, że kurtka jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Znalazłam taki, jaki najbardziej mi odpowiadał i z odpowiednim rozmiarem kurtki udałam się do przymierzalni. Byłam bardzo zadowolona z tego ubrania i natychmiast zdecydowałam się go zakupić. Zaczęłam w tej kurtce chodzić jeszcze tego samego dnia.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że miękki materiał, będzie aż tak wytrzymały na deszcz, a przy okazji bardzo ciepły. Zimą wystarczyło tylko założyć cienką bluzkę na kurtkę, a i tak miałam pewność, że będzie mi ciepło. Dużą zaletą tej kurtki były głębokie, zasuwane na suwak kieszenie. Mogłam w nich zmieścić telefon, klucze, czy portfel. Bardzo dobrze sprawdzały się również dopasowane do nadgarstków mankiety.