Problemy z dostawcą siatek leśnych

Hurtownię materiałów potrzebnych do budowania i wykańczania domów prowadzę już od dłuższego czasu, i na szczęście bardzo rzadko zdarzają mi się problemy z dostawcami towaru. Gdy jednak taka sytuacja ma już miejsce, to nie jest to niestety spacerek po parku.

Lepszy dobry producent siatki leśnej

siatka leśna producentCiężko jest wyegzekwować swoje prawa, nawet jeśli wprost wynikają one z umowy. W moim przypadku jakoś mi się to udało – dostawca zaczął przywozić uszkodzone siatki leśne, co pozwoliło mi na zerwanie umowy przed czasem bez żadnych kar. Teraz musiałem znaleźć kogoś, kto zamiast niego będzie dostarczał do mojej hurtowni rekomendowany producent siatki leśnej właśnie te produkty i innego rodzaju panele ogrodzeniowe. Wysłałem prośbę o cennik do wszystkich firm które się tym zajmowały w mojej okolicy i w przeciągu dwóch dni otrzymałem odpowiedzi od wszystkich. Na dobrą sprawę warunki wszędzie były podobne – ceny za siatki leśne były niemal identyczne, czas dostawy i warunki niewiele się od siebie różniły. Postanowiłem postawić na najbardziej sprawdzoną firmę pomimo tego, że nowoczesne ogrodzenia były u nich najdroższe ze wszystkich. Stwierdziłem, że lepiej dopłacić, ale mieć coś od dobrego, zaufanego producenta, niż kupować tanio, ale byle co. Siatka leśna, która przyszła w pierwszej dostawie była o niebo lepsza niż to, co dostawałem do tej pory. Oczywiście wiązało się to z tym, że w mojej hurtowni musiałem podnieść nieco ceny, ale wiedziałem, że klienci to zrozumieją. Nie miałem przez to zmniejszonego ruchu – wszystkim tłumaczyłem, dlaczego siatki leśne nagle u mnie podrożały, i wszyscy kiwali głowami ze zrozumieniem.

Z nowym kontrahentem nie miałem już żadnych problemów – siatki leśne zawsze były przywożone w stanie idealnym, z kolei klienci nigdy nie skarżyli się na ich jakość. Ostatecznie cała ta afera wyszła mi na dobre, ale ile kosztowała mnie nerwów, to tylko ja wiem.