Profesjonalne usługi IT w ramach outsourcingu

Dlaczego w firmach nie zatrudnia się dzisiaj informatyków? Bo wszyscy zatrudnieni są w firmach, które oferują potem usługi informatyczne innym firmom. Wszystko dzieje się dzisiaj w ramach outsourcingu. Firma, która korzysta z kilku komputerów nie musi do nich zatrudniać informatyka. Może skorzystać z usług IT, ale na zasadzie skorzystania z usług firmy informatycznej.

Ile kosztują usługi informatyków?

profesjonalne usługi it - szczecinJeśli firma posiada kilka komputerów połączonych w sieci wewnętrznej oraz podłączonych do internetu do potrzebuje usług z obszaru IT. Wynika to z tego, że wszystko co się wiąże z komputerami i sieciami internetowymi to właśnie określa się dzisiaj słowem IT. W takiej niewielkiej firmie nie ma jednak potrzeby zatrudniania własnego informatyka. Można śmiało wynająć w ramach outsourcingu opiekę informatyków nad firmowymi komputerami. Ceny takich usług wahają się w zależności od rodzaju prac, jakie trzeba wykonać. Można zamówić profesjonalne usługi IT – Szczecin jest tego najlepszym przykładem – nie wychodząc spoza siedziby swojej firmy. Wystarczy jedynie zadzwonić na dedykowaną przez firmę informatyczną linię wsparcia informatycznego. Wracając jeszcze do kosztów takich usług to rozlicza się je najczęściej w zależności od godzin, które musiał na daną pracę poświęcić specjalista od technologii informatycznej. Ilość godzin zależy od konkretnego zadania. Jedna godzina pracy to koszt kilkuset złotych.

Za każdą wykonaną usługę firma wynajmująca specjalistę IT otrzymuje oczywiście fakturę. Dzięki temu można sobie wykonanie takiej usługi w całości wrzucić w koszty prowadzonej działalności. Jest to o tyle komfortowe, że potem taki koszt odlicza się od podatku. Na pewno o wiele bardziej opłaci się skorzystać z wynajęcia takiej usługi niż zatrudniania informatyków.