Profesjonalny odtłuszczacz do kuchni

 

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest kuchnia, ponieważ powstają tu pyszne dania, którymi zajada się cała rodzina. Miło się w niej spędza czas, kiedy jest czysto, dlatego najlepiej jest stosować profesjonalne środki do czyszczenia powierzchni w kuchni.

Na jakie zabrudzenia działają odtłuszczacze?

odtłuszczacz do kuchniPodczas gotowania łatwo zabrudzić balat, czy powierzchnię kuchenki, a smażąc kotlety z pewnością zapryskamy wszystko co znajduje się dookoła. Jednak takie plamy są niczym w porównaniu z tłustymi śladami jakie powstają na okapie, czy kafelkach. Aby się pozbyć takich zabrudzeń, konieczny jest odtłuszczacz do kuchni. Jest to silnie skoncentrowany środek, który poza usuwaniem brudu, likwiduje aż dziewięćdziesiąt dziewięć procent bakterii z różnych powierzchni. Odtłuszczacz może być bezpiecznie stosowany w miejscach, które mają kontakt z żywnością, więc możemy nim czyścić blaty kuchenne. Takim środkiem można czyścić powierzchnię kuchenki gazowej i elektrycznej, zlew, czy baterie. Odtłuszczacz jest sprzedawany w formie płynu w butelce z aerozolem, dzięki któremu powstaje aktywna piana ułatwiająca usunięcie nawet strych, zaschniętych plam. Stosowanie płynu jest bardzo proste, gdyż wystarczy nim spryskać zabrudzone powierzchnie i pozostawić na około dwie minuty. W tym czasie zostają usunięte niebezpieczne bakterie i namoczy się zaschnięty brud. Po upływie czasu należy zmyć bieżącą wodą czyszczoną powierzchnię, albo przetrzeć wilgotną szmatką i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Odtłuszczacz może być stosowany na blatach drewnianych, marmurowych, powierzchniach stalowych, emaliowanych, czy ceramicznych. Doskonale usuwa tłuste osady, które nie dają się usunąć tradycyjnymi, domowymi sposobami, oraz nieprzyjemne zacieki na zlewach.