Przedszkola przyjazne dzieciom

Kiedy wysyłamy nasze dzieci do przedszkoli, chcemy żeby były one tam bezpieczne. Dlatego bardzo ważne jest żeby przedszkole zadbało o bezpieczeństwo naszych dzieci w każdym zakresie. Tyczy się to również korzystania dzieci z toalety. Jakie powinny być kabiny toaletowe dla dzieci wieku przedszkolnym, aby zapewnić im bezpieczeństwo?

Bezpieczne wc w przedszkolach

idealne kabiny wc do przedszkoliKażde przedszkole ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Dlatego na przedszkola narzucone zostały różnego rodzaju wymogi które muszą spełnić. Jednym z tych wymogów jest również przystosowanie kabin przedszkolnych. Zatem idealne kabiny wc do przedszkoli, to takie które są zgodne z wymogami prawa. Toalety w przedszkolu powinny mieć szerokość 60 cm. Nie powinny być ani krótsze ani dłuższe. Żeby zagwarantować bezpieczeństwo najmłodszym powinny mieć wysokość 140 cm i głębokość to 120 cm. Gwarantuje to bezpieczeństwo ponieważ do środka może zajrzeć zawsze wychowawca który ma pod kontrolą to czy wszystko jest w porządku jest dzieckiem, które zamknęło się w środku. Dzieci mają możliwość zamknięcia się w środku dzięki czemu czują się też bardziej komfortowo jednak każde drzwi muszą być wyposażone w specjalny zamek który umożliwia wychowawcy otworzenie kabiny od zewnętrznej strony. Dzięki temu dziecko jest bezpieczne, bo nawet jeżeli zatnie się w toalecie wychowawca ma możliwość otworzenia jej bez problemu. Wpływa też to nie na bezpieczeństwo dziecka. Sedesy w toaletach też są przystosowane do wielkości dziecka dlatego nie są to takie zwykłe sedesy które możemy spotkać w miejscach publicznych przystosowane do dorosłego człowieka, ponieważ toalety są przystosowane do najmłodszych. Zawierają również prześwity od podłogi, także w bardzo prosty sposób można zorientować się czy kabina zajęta.

Według prawa kabiny toaletowe powinny być przystosowane do wieku dziecka, dzięki czemu skorzystania z toalety poradzą sobie również młodsze dzieci. Zazwyczaj młodsze dzieci znajdują się na najniższych piętrach przedszkoli że mają odrębne toalety.  Takich toaletach również ważne jest to żeby posiadały małe i niskie zlewy przystosowane do każdego dziecka także by zadbać również o higienę całej placówce oraz komfort korzystania.