Przepracowanie traumy w poradni psychologicznej

Nie zawsze możemy być w pełni świadomi skąd pochodzi nasz ciągle obniżający się nastrój, czy wręcz już marazm sprawiający, że czujemy się dosłownie, jak roboty. Nierzadko powodem takiego nastroju mogą okazać się sytuacje, jakich doświadczyliśmy w dzieciństwie, a które zepchnęliśmy do naszej podświadomości.

Najlepsza pomoc psychologiczna 

niezawodna poradnia psychologiczna - łódźGdy myślimy o traumie to zazwyczaj kojarzymy ją z jakimś bardzo bolesnym wydarzeniem, które nie tylko negatywnie wpływa na nasz stan psychiczny, ale które też doskonale pamiętamy, jak gdyby zdarzyło się ono wczoraj. Przeważnie też trauma kojarzy nam się z doświadczeniami, jakie śnią nam się po nocach i nie pozwalają normalnie funkcjonować. Tymczasem wcale tak nie musi być ponieważ bardzo dużo traumatycznych przeżyć zwłaszcza tych z okresu dzieciństwa nasz umysł spycha do głębin podświadomości w ten sposób broniąc się przed negatywnymi skutkami, które niestety potrafią wrócić w zwielokrotnionej sile już w okresie naszej dorosłości czasem ze względu na podobną sytuację, którą znów doświadczamy, a czasem nawet przez z pozoru niewinny wyzwalacz, jak chociażby czytanie książki, czy oglądanie serialu, gdzie podobna historia miała miejsce. W takich momentach najlepszym rozwiązaniem jest szukanie pomocy u specjalisty, a pomoc tę zapewni nam niezawodna poradnia psychologiczna – Łódź ma doskonałych psychologów oraz psychoterapeutów, którzy pomogą nam zrozumieć nasz stan, poznać jego przyczynę i jednocześnie pomoże nam poradzić sobie z problemem raz na zawsze.

Pomoc psychologiczna jest niezwykle ważnym aspektem w sytuacji, gdy mamy do czynienia z tak zwanym niewidzialnym wrogiem, czyli właśnie w przypadku traum o jakich nie pamiętamy i gdy nie wiemy co tak naprawdę wpływa na nasz pogarszający się nastrój. Przyjaciele niestety w takich momentach nam nie pomogą, choć mogą okazać się doskonałym emocjonalnym wsparciem, ale tylko nasza praca pod okiem specjalisty da nam najlepsze rezultaty.