Przewóz bagażu rowerem

Rowery, które wydają się doskonałym środkiem lokomocji, dzięki zastosowaniu dodatkowych akcesoriów mogą stać się także dobrym środkiem transportowym. Dodatkowa przestrzeń ładunkowa zapewni nam możliwość przewożenia zakupów lub też bagaży na dalsze wyprawy rowerowe, takie jak namiot, czy dodatkowe ubrania.

Do miasta dobry jest przedni bagażnik rowerowy

bagażniki rowerowe przedniePrzewożenie bagażu za pomocą roweru jest możliwe praktycznie tylko w momencie, gdy zamontujemy w nim bagażnik lub sakwy rowerowe. Niektóre rowery turystyczne lub miejskie już posiadają fabrycznie zamontowane bagażniki, które służą do transportu ładunków. W przypadku rowerów turystycznych, które będziemy wykorzystywać na dalsze trasy warto zastanowić się nad sakwami, które pomieszczą mnóstwo dodatkowego sprzętu i bagażu. Takie sakwy przyczepia się do tylnego bagażnika, a także do ramy rowerowej. W mieście najczęściej przydadzą nam się bagażniki rowerowe przednie, które umieszcza się na kierownicy. Wzmocnione ich wersje posiadają jeszcze wspornik przymocowany do osi przedniego koła, aby możliwe było przewożenie w nich znacznie cięższych bagaży. Jeśli nie byłoby tego wspornika, to cały ciężar utrzymywałby się tylko na uchwytach mocowanych do kierownicy, a one nie są zbyt wytrzymałe i praktycznie nadają się tylko do przewożenia niezbyt ciężkich ładunków. Niektóre bagażniki są także odpinane, aby można je było zabrać na zakupy tak jak tradycyjny zakupowy koszyk.

Bagażnik rowerowy znacznie zwiększa funkcjonalność roweru, szczególne, że bez niego nie można nic na rowerze przewozić, jeśli nie posiada się plecaka. Rowery miejskie są standardowo wyposażone w bagażniki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w taki bagażnik wyposażyć także inne rodzaje rowerów. Oprócz bagażników rower można także wyposażyć w dodatkowe sakwy.