Przydomowe elektrownie wiatrowe

Z racji stale rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną ludzkość po prostu musi zacząć inwestować w odnawialne źródła energii. Trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i tak powstało bardzo dużo rozwiązań umożliwiających produkcję zupełnie darmowej energii. Jednym z tych są chociażby turbiny wiatrowe. Obecnie każdy kto tylko zechce może taką turbinę postawić koło swojego domu.

Własna elektrownia wiatrowa

elektrownia wiatrowa pionowa 3kwProdukcja prądu w naszym kraju opiera się niestety jeszcze w większości o spalanie różnych paliw stałych  w elektrowniach cieplnych. Przede wszystkim spala się w nich węgiel oraz biomasę. Jednak cieszy fakt, że rośnie z każdym dniem popularność odnawialnych źródeł energii. Do takich zaliczyć można bez wątpienia elektrownie wiatrowe. Oprócz wielkich wiatraków jakie można spotykać na farmach wiatrowych dostępne są tez elektrownie w wydaniach znacznie mniejszych, które są przeznaczone do użytku przydomowego. Obecnie jeśli chcemy to koło naszego domu może stanąć bardzo wydajna elektrownia wiatrowa pionowa 3kw. Taka elektrownia bez najmniejszych problemów będzie w stanie pokrywać zapotrzebowanie naszego domu w energię. Mimo tego, że w naszym klimacie przeważają wiatry umiarkowane oraz słabe to jednak z napędzeniem ramion elektrowni sobie one poradzą. Natomiast my dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zupełnie darmowym prądem, który samodzielnie produkujemy.

Bardzo często spotykaną elektrownią przydomową obecnie jest elektrownia z pionową osią obrotu. Takie elektrownie mają tę przewagę nad tradycyjnymi elektrowniami wiatrowymi, że skutecznie dostosują one swoje położenie do kierunku wiatru. Dzięki temu wystarczy nawet lekki wiatr a nasza elektrownia ustawi się w taki sposób by jej ramiona były stale napędzane siłą tego wiatru.