Rajstopy jako lek na żylaki?

Żylaki, choroby żył, zakrzepice i obrzęki to bardzo poważne schorzenia. Dzisiejszy tryb życia i pracy wielu dorosłych sprzyja powstawaniu powyższych chorób i może prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów. Jak zapobiegać i jak leczyć domowym sposobem niektóre z nich?

Ucisk rajstop środkiem leczniczym i zapobiegawczym

rajstopy kompresyjne cenaPredyspozycjami do powstania chorób układu krwionośnego i limfatycznego są czynniki genetyczne jak i tryb życia i złe nawyki. Należy do nich siedzący, bądź stojący tryb pracy bez zapewnienia odpowiedniej dziennej dawki ruchu, zakładanie nogi na nogę siedząc, chodzenie na szpilkach to tylko niektóre z najczęściej stosowanych złych praktyk. Badania potwierdziły, iż odpowiednia siła ucisku może usprawnić działanie żył. Opracowano specjalne kroje rajstop, pończoch i podkolanówek, które mogą pomóc w profilaktyce jak i leczeniu chorób żylnych. Za rajstopy kompresyjne cena waha się między 60 zł – 250 zł. Podkolanówki wspomagające leczenie żylaków oscylują w granicach 40 – 50 zł. W zależności od stopnia zaawansowania choroby dobierane są odpowiednie produkty z dopasowanym uciskiem, który może faktycznie zahamować rozwój dolegliwości. Kompresja zwiększająca się ku dołowi przynosi ulgę zmęczonym nogom, niektóre fasony także doskonale maskują powstałe już zmiany widoczne gołym okiem. Stosunkowo częściej te problemy dotykają kobiet, gdyż przebyta ciąża również ma wpływ na pojawienie się żylaków i opuchlizny stóp i łydek. Mężczyzn też nie omija niestety ten typ przypadłości, choć występuje trochę rzadziej.

Nie zapominajmy o codziennym ruchu, tak bardzo potrzebnym dla naszego zdrowia. Jednak gdy spotka nas problem żylaków nadal możemy usprawnić działanie naszych żył i pomóc organizmowi w prawidłowym krążeniu krwi i płynów.