Restauracja korzystająca ze styropianowych opakowań

 

Otwierając restaurację wiedziałam już, że będę oferowała tylko obiady domowe. Wszędzie w okolicy były chińskie czy włoskie knajpy, pizzerie i kebaby. Domowych obiadów nikt nie oferował i dlatego to ja się na to zdecydowałam. To był dobry pomysł, bo schabowego każdy chętnie zamawiał.

Jedzenie dostarczane w opakowaniach styropianowych

opakowania styropianoweOd niedawna zaczęłam rozważać realizowanie dostaw, bo klienci często podkreślali, że powinnam to zrobić. Nie każdy miał czas, aby zjeść obiad na miejscu i chcieli jedzenie zamówić na dowóz. Inne restauracje taką usługę miały, dlatego i ja się na nią zdecydowałam. Postanowiłam, że zamówię opakowania styropianowe na jedzenie i w nich będą dostarczane zamówienia do klientów. Widziałam opakowanie z podziałką i dzięki temu ziemniaki będą oddzielone od mięsa i surówki. Potrzebowałam średniej wielkości opakowań i postanowiłam kupić je w hurtowni. Widziałam w niej różnego rodzaju opakowania na jedzenie i wiedziałam, że znajdę te, których potrzebowałam. W międzyczasie zorganizowałam też auto i zatrudniłam dostawcę. Zostały tylko opakowania. W hurtowni był dość spory ruch, ale w dziale z opakowaniami było dość luźno. Od razu znalazłam opakowania ze styropianu z podziałką i wzięłam tysiąc sztuk. Na początek taka ilość powinna wystarczyć. Kiedy już miałam wszystko gotowe, to wprowadziłam do oferty dostawę jedzenia. Dużo osób z tego korzystało i oczywiście opakowania, które wybrałam sprawdzały się do tego celu idealnie. Byłam zadowolona z tego rozwiązania.

Restauracja dzięki realizacji dostaw prosperowała jeszcze lepiej niż dotychczas. Nawet zastanawiałam się nad wprowadzeniem nowej oferty na imprezy okolicznościowe i catering, bo tego typu usługi były poszukiwanie w tym mieście. To całkiem niezły pomysł.