Różne rodzaje rusztowań

Trudno wyobrazić sobie prace na wysokości bez rusztowań. Te przenośne konstrukcje wymyślono właśnie po to, by umożliwić bezpieczne wykonywanie takich robót. Rusztowania są więc nieodłączną częścią prac budowlanych, wykończeniowych czy remontowych. Umożliwiają również szybki montaż różnego rodzaju instalacji czy systemów wentylacyjnych.

Zastosowanie rusztowań przejezdnych

drabex rusztowania przejezdneDo produkcji rusztowań stosuje się różne materiały. Można wykonywać je z drewna, aluminium, stali czy też włókna szklanego. Konstrukcja rusztowania również jest zróżnicowana. Może być ramowa, kozłowa, stojakowa, wspornikowa albo składać się z modułów. Każdy model znajduje zastosowanie przy różnych rodzajach prac. To jednak nie koniec rozróżnień. Ważne jest również to, czy rusztowanie zostało zmontowane na dłużej, czy też jest ono mobilne. Ten drugi wariant stosowany jest wszędzie tam, gdzie robotnicy często muszą się przemieszczać. Rusztowanie więc również musi zmieniać swoje  miejsce. Nie może ciągle tkwić w jednym punkcie, lecz podążać tam, gdzie akurat trzeba wykonać jakąś czynność. Do tej właśnie kategorii urządzeń należą drabex rusztowania przejezdne. Składają się one z części, które łatwo jest montować i przenosić. Tworzą one lekką i stabilną konstrukcję. Decyduje o tym materiał, z którego są wykonane, to znaczy wysokiej jakości aluminium.Ponadto wyposażone są w kółka, które znacznie usprawniają przemieszczanie. Komfort i bezpieczeństwo pracy podnoszą z kolei rozwiązania antypoślizgowe.

Używane są tam, gdzie wymagana jest częsta zmiana stanowiska pracy. Sprawdzają się szczególnie podczas prac remontowych lub tam, gdzie trzeba zamontować wiele elementów na wysokości. Mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynków. Modułowa konstrukcja sprawia, że można tworzyć urządzenia o różnej wysokości.