Skuteczne maseczki antywirusowe

W dzisiejszych czasach nasze zdrowie jeszcze nigdy nie było aż tak bardzo zależne od naszego postępowania. Wynika to przede wszystkim od stosowanie się do ogólnie wydanych zaleceń, którym podlega każdy z nas. Przede wszystkim obowiązkiem jest noszenie maseczek.

Czy każda maska chroni nas przed wirusem?

maseczki antywirusowe sklep medycznyOd dłuższego czasu w naszym kraju obowiązuje obowiązek noszenia maski na twarzy w każdym miejscu poza miejscem zamieszkania. W większości przypadków nie wejdziemy do sklepu, szkoły czy komunikacji miejskiej bez maseczki, bo możemy dostać wysoki mandat. Dlatego warto się w nią zaopatrzyć, tym bardziej, że wybór mamy ogromny. Na początku pandemii, maseczki były na wagę złota i jeżeli udało się komuś ją kupić, to przeważnie kosztowała dziesięć, a nawet dwadzieścia razy więcej niż normalnie, to obecnie kupimy je nawet za złotówkę. Sytuacja na rynku się unormowała i obecnie maseczkę możemy kupić niemalże w każdym kiosku, sklepie spożywczym, aptece czy drogerii. Maseczki antywirusowe sklep medyczny będzie miał w atrakcyjnej cenie, zwłaszcza jeżeli wybierzemy go w wersji online. Tego typu maski mogą mieć wymienne filtry lub być wielorazowe dzięki wmontowanym w materiał filtrom. Te ostatnie modele po ściągnięciu należy odpowiednio zdezynfekować i można ponownie użyć. Najskuteczniejsze są maski antywirusowe FFP3, które chronią nas przed wszelkimi wirusami i bakteriami aż w dziesięćdziesięciu dziewięciu procentach. Taki maski są noszone przez lekarzy i osoby pracujące w ochronie zdrowia.

Przed groźnym koronawirusem tak naprawdę ochroni nas każda maska, ale  z różną skutecznością. Bawełniane trzeba zmieniać co kilka godzin, a jednorazowe po każdym zdjęciu. Jedynie wielorazowe maski antywirusowe mogą nam służyć nawet przez kilkanaście dni.