Ślimakowy napęd do maszyn

Motoreduktory ślimakowe charakteryzują się kompaktową konstrukcją i uniwersalną obudową, gwarantującą najlepszy napęd dla maszyn, przenośników, dozowników. Ma on za zadanie zmniejszenie obrotów źródła zasilania. Wolny rynek gwarantuje klientom wybór wśród bogatej oferty produktów. 

Silnik ślimakowy

motoreduktor ślimakowyNajważniejszym elementem każdego motoreduktora są przekładnie. Do standardowej części maszyny można dołożyć kolejne, przy pomocy wałka, tulei i kołnierzyka. Dzięki temu zwiększony zostaje zakres przełożeń. Motoreduktor ślimakowy wyposażony jest w aluminiowe przekładnie, natomiast większy musi zostać wykonany z żeliwa. Producenci do każdego sprzedanego produktu dołączają specjalistyczny olej syntetyczny lub mineralny, dostarczany do reduktora korkiem wlewu połączonym z przekładniami. Motoreduktor ślimakowy wymaga odpowiedniego ułożenia. W przypadku mniejszych, standardowych przekładni pozycja nie ma znaczenia, jednak te o większych gabarytach wymagają przełożenia korka wlewu i odpowietrznika, które powinny znajdować się na jego górnej części.  Tak wygląda standardowy montaż korpusu, który można zamocować również bocznym kołnierzem i unieruchomić reakcyjnym ramieniem. Istotnymi parametrami produktu są: moment wyjściowy, sprawność, współczynnik przeciążenia, pozycja pracy motoreduktora. Posiadają one szerokie zastosowanie min. jako napęd podajników do kotłów węglowych, miałowych i na eko – groszek.
Jest to świetny produkt, bez którego wiele gałęzi przemysłu nie miałyby racji bytu. Nowoczesna budowa przekładni oraz energooszczędny silnik sprawiają, że pobór energii jest bardzo niski. Kompaktowa zabudowa, a dzięki temu niewielkie rozmiary sprawiają, że montaż jest o wiele prostszy. Istnieją różne motoreduktory zależne od potrzeb klienta.