Solidna uszczelka do drzewi

Każde drzwi czy okna, bez względu czy będą wykonane z plastiku czy też drewna, to nigdy nie będą w stu procentach szczelne. Wynika to z ich budowy oraz ciągłego korzystania. Niektóre modele zawierają uszczelki wewnątrz skrzydła, ale nie zawsze są one wystarczalne.

Jak przykleić uszczelkę do drzwi?

samoprzylepna uszczelka do drzwiPowszechnie plastikowe okna są uznawane za wyjątkowo szczelne i z pewnością tak jest, ale z czasem poziom szczelności spada. Przez niedokładnie przylegające skrzydła drzwi, może każdego dnia uciekać kilkadziesiąt złotych wydanych na ogrzewanie pomieszczeń, zatem są to spore sumy. Na szczęście można temu przeciwdziałać i to stosunkowo niskim kosztem, bez konieczności wymiany drzwi czy okien. Potrzebna jest jedynie samoprzylepna uszczelka do drzwi, która jest odporna na działanie wilgoci, nie chłonie wody, nie staje się twarda pod wpływem długotrwałego wystawienia na działanie promieni słonecznych i nie pęka. Takie uszczelki można bez problemu kupić w sklepie czy markecie budowlanym w formie niewielkich rolek, mierzących po kilka lub kilkanaście metrów. Taka długość z powodzeniem wystarczy na dokładne uszczelnienie każdych drzwi. Przed przystąpieniem do jej aplikacji, należy dokładnie wyczyścić i wysuszyć miejsca, w których będzie uszczelka przyklejona, aby zapewnić jej maksymalne przytwierdzenie do powierzchni. Przeważnie wystarcza naklejenie jej na skrzydle drzwi, ale jeżeli nadal będzie wyczuwalny ciąg powietrza po ich zamknięciu, to konieczne będzie wykonanie tego samego zadania na ościeżnicy.

W ten sposób można najtańszym i najszybszym sposobem uszczelnić drzwi drewniane, stalowe, aluminiowe czy plastikowe. Ważne tylko to, aby kształt i wielkość uszczelki była dopasowana do konkretnego modelu drzwi, ponieważ źle dobrana nie zagwarantuje nam dobrej szczelności.