Solidne poidła dla kur

Babcia mieszkała poza miastem, w domu rodzinnym. W przeszłości posiadała gospodarstwo, w którym hodowane były różne zwierzęta, ale te czasy już dawno minęły. Teraz babcia jest sama i wyraźnie się nudzi. Powiedziała mi nawet ostatnio, że tęskni za opieką nad jakimiś zwierzętami, tym bardziej, że czuje się jeszcze na chodzie i mogłaby się jeszcze trochę tym zajmować.

Kury na gospodarstwie – odpowiednie poidełka

poidła dla kurPowiedziałam jej, że jeśli chciałaby znowu hodować kury, to to nie jest jakieś mocno skomplikowane zadanie do wykonania, tym bardziej, że wie jak się nimi opiekować, czego potrzebują. Obiecałam jej, że pomogę jej w przygotowaniu wszystkiego. Bardzo się ucieszyła – dawno nie wiedziałam jej tak bardzo zafascynowanej. Razem wybrałyśmy więc już gotowy kurnik, który przygotowałyśmy na nowych lokatorów. Kilka rzeczy miała jeszcze ze starej hodowli, ale poprosiła, bym zakupiła odpowiednie poidła dla kur. Od razu więc zaczęłam wyszukiwać takie poidełka w internecie, by od razu pokazać babci, żeby mogła zatwierdzić wybór. Jedne konkretne jej się spodobały szczególnie, więc od razu można było je zamówić. Wtedy okazało się, że to właściwie już wszystko z takich podstawowych rzeczy. Wystarczy zadbać jeszcze o karmę i o same kury. W tym przypadku to już babcia wiedziała, z kim się skontaktować, by móc rozpocząć swoją ponowną przygodę z hodowlą drobiu. Wszystko zacząć się miało, gdy poidła zostaną przywiezione przez kuriera.

Zgodnie z ustalonym terminarzem, w dniu pojawienia się poideł, przywiezione też zostały kury. Tym samym zamontowałyśmy poidełka i już można było wpuszczać ptaki do środka. Babcia była niesamowicie radosna. Już mi zapowiedziała, że niedługo mam do niej wpaść na jajecznicę z jajek z własnej przydomowej hodowli.