Solidne rębaki do drewna

Urządzenia do przerobu drewna, na które warto zwrócić uwagę to rębaki. Jest to cała, szeroka grupa urządzeń służąca do przerobu odpadów drzewnych na zrębki. Z jednej strony rębaki pozwalają na szybkie uprzątnięcie terenu po wycince, a z drugiej odpady drzewne stają się surowcem do wyrobu m.in. opału. Warto zwrócić uwagę, że pozostające po wycince gałęzie z odrostami lub małe drzewa i krzewy zastąpiły pełnowartościowe drewno. Jest to oszczędność i działanie proekologiczne.

Zalety rębaków do drewna

niezawodny rębak tarczowyGłówną zaletą z punktu widzenia gospodarności jest możliwość ich wykorzystania do zagospodarowana odpadów drzewnych. Ich zakup dla wielu osób otworzył możliwości dobrego zarobkowania. Przedsiębiorcy rozważający zakup rębaka mają w czym wybierać i przed inwestycją powinni jasno określić swoje potrzeby. Przede wszystkim muszą wiedzieć czy chcą rębak spalinowy, z napędem na wał odbioru mocy z ciągnika czy też elektryczny. Dwa pierwsze dają bardzo ważną możliwość mobilności i umożliwiają bezpośrednią pracę w terenie co daje ogromne oszczędności. Należy również rozważyć jakie parametry robocze powinien mieć rębak. Od tego zależy jakiej grubości drewno będziemy mogli przetwarzać. Najlepszą propozycją wydaje się niezawodny rębak tarczowy, którego średnica przerobu wynosi minimum 15 cm. Rębaki tarczowe czerpią swoją nazwę od specyficznego mechanizmu tnącego gdzie na żelaznej tarczy umieszczonej na wale zamontowane są noże tnące wykonane z wysokogatunkowej stali.

Rębaki posiadają budowę niezbyt skomplikowaną ale muszą być skonstruowane w sposób bardzo staranny z bardzo dobrych materiałów. Typowy rębak składa się z blaszanego leja do podawania drewna, mechanizmu tnącego, kanału wyrzutowego oraz napędu. Jak każde urządzenie tak i rębaki ulegają ewolucji i są rozwijane przez producentów o wiele innowacyjnych rozwiązań ułatwiających wydatnie pracę. Po szczegóły warto sięgnąć do stron internetowych.