Sposób na drugie życie tkanin – markery

Niejednokrotnie w szafie, garderobie znajduje się sporo ubrań, torebek czy butów, które przestały być dla nas atrakcyjne, znudziły się wizualnie i zalegają obecnie na półkach. Są to nierzadko ubrania i elementy garderoby nie zniszczone, w dobry, stanie. jest sposób na danie im drugiego modowego życia, dzięki markerom do tkanin, które ozdobią, odmienią, dodają pazura każdemu ciuchowi.

Co można wyczarować na tkaninie dzięki markerom?

markery do tkaninPomysłów jest bez liku i ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność i wyobraźnia. Dostępne na rynku markery do tkanin występują w wielu, intensywnych kolorach i można do nich dopasować odpowiednie farby do tkanin. Markery są w 100% bezpieczne i ekologiczne w użytkowaniu, a także trwałe i niezmywalne podczas prania  – tak informują nas producenci. Nie ulegają blaknięciu, a także tkanina, na której są używane nie ulega zniszczeniu, żółknięciu czy jakimkolwiek odbarwieniom. Ów markery to doskonały pomysł na tworzenie ciekawych, oryginalnych, spersonalizowanych T-shirtów, bluz, kurtek, jeansów, toreb, tenisówek etc. Zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim można reaktywować stare koszulki, spodenki jeansowe etc. Zabawa z markerami do tkanin może być też świetną formą zabawy z dziećmi, znajomymi czy formą odprężenia dla nas samych. Efekt to ubranie jedyne takie, w pełni zindywidualizowane, doskonałe również na pamiątkowy, sentymentalny prezent dla kogoś dla nas ważnego, bliskiego. Użytkowanie markerów nie jest trudne. Wystarczy stworzyć kontur markerem, grubość linii zależy od konta nachylenia i siły nacisku. Dodatkowo gotowe dzieło warto, po wyschnięciu, przeprasować po drugiej stronie żelazkiem i gotowe.

Współczesna moda to umiejętność bawienia się dostępnymi ubraniami, to również nadawanie starym ciuchom z second hand’ów drugiego życia, nowego looku. Im bardziej kolorowo, ciekawiej, oryginalniej tym bardziej stajemy się widoczni, rozpoznawalni. Niedużym nakładem możemy wyczarować np.: z prostego białego T-shirtu prawdziwie boho styl.