Sprawdzone cegły do wnętrz

Coraz więcej projektów wnętrz zostaje wykonanych w stylu loftowym, który niezmiennie od lat cieszy się największą popularnością wśród właścicieli mieszkań, domów a nawet lokali użytkowych. Naturalna cegła jest dosyć droga i czasochłonna w montażu, dlatego producenci proponują korzystną alternatywę w postaci różnego rodzaju produktów imitujących prawdziwą cegłę. 

Imitacja cegły do samodzielnego montażu 

imitacja cegły do wnętrzNajwiększą zaletą tego typu rozwiązania jest oczywiście łatwość i szybkość montażu, dlatego właściciele wnętrz często decydują się na samodzielne wykonanie prac. Bardzo często producenci oraz sprzedawcy udostępniają specjalne filmy instruktażowe, dzięki którym wiadomo jak wykonywać poszczególne prace, aby ściana prezentowała się estetycznie. Imitacja cegły do wnętrz jest dostępna w różnych formach – od tapet z oryginalnym wzorem, po specjalne panele składające się z kilku cegieł wraz z fugą, które układa się jak puzzle na ścianie. W obu przypadkach niezbędne okaże się dokupienie odpowiedniej zaprawy lub specjalnego kleju – najczęściej na stronie sprzedawcy znajdziemy dodatkowe akcesoria i niezbędne materiały. Warto również dobrze przemyśleć miejsce, w którym będziemy montować cegły, ponieważ takie wykończenie nadaje surowości pomieszczeniu, dlatego lepiej nie przesadzać z ilością cegieł w niewielkim mieszkaniu. 

Najczęściej cegiełki są montowane w kuchni lub na jednej ze ścian w salonie, aby nadać pomieszczeniu oryginaly klimat. Dobrze też dopasować resztę aranżacji do takiego stylu, wybierając loftowe i surowe dodatki, aby całość była spójna i pozytywnie wpływała na domowników. Co ciekawe, producenci proponują imitacje cegieł w przeróżnych kolorach – tradycyjnej czerwieni i pomarańczy, jak i czerni oraz klasycznej i eleganckiej bieli.