Spray w dzisiejszym minimaliźmie

 

Ostatnie dekady przyniosły pewną tendencję, która wzbudza u nas poczucie, że wszystko powinniśmy zmniejszyć. Jest to dość użyteczne, gdyż pozwoliło to zmniejszyć nam wiele rzeczy, które kiedyś były skrajnie nieporęczne do wielkości kieszonkowej. Chociażby pierwsze telefony komórkowe wielkości cegły, dziś przeciętny telefon jest cieńszy od długopisu i jego wielkość uzależnia rozmiar ekranu.

Spray jako uproszczona forma malowania

spray championJakby się nad tym zastanowić, to ogromna ilość wynalazków została zmniejszona w ostatnich czasach. Chociażby komputery, których wszyscy używamy zmieniły się z szaf o wielkich gabarytach, do przenośnych laptopów nie większych od torebki, co pozwala nam zabrać tak niezwykle użyteczne narzędzie wszędzie. Jednak nie tylko w takich kwestiach udało nam się posunąć do przodu. Kiedyś by coś pomalować musielibyśmy kupić puszkę farby, rozlać ją i odpowiednio przygotować przed malowaniem. Dodatkowo do samej tej czynności wymagane są rolki, pędzle i tak dalej. Metoda ta dalej używana jest w miejscach gdzie wymagana jest większa dokładność i jakość takich jak domy czy miejsca użyteczności publicznej. Jednak skrajnie niewygodne było to przy pracach na niezwykle małej skali, czy chociażby przy innych materiałach jak metal, gdzie trzeba było szukać specjalne farby. Dzisiaj wystarczy nam przykładowo spray champion i możemy w bardzo szybki i łatwy sposób pomalować czy to kawałek ogrodzenia wokół domu, czy kawałek uszkodzonej karoserii samochodu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie w swojej prostocie.

Dzisiejszy minimalizm niektórzy mogą uznać za coś złego, jednak jest on w wielu wypadkach dość wygodny i poręczny. Bardzo duża ilość spraw, które kiedyś wymagały specjalnej ekipy i sprzętu zajmujących sporo miejsca i zwykle czasu, możemy wykonać dziś w dość szybki i tani sposób. Chociażby wszelkie sprawy związane z użyciem komputera, które kiedyś były niemożliwe do wykonania samemu, a dziś jest dla nas naturalne.