Sprzedaż nowych leków na cukrzycę

 

Test tolerancji glukozy dla wielu osób jest pierwszym potwierdzeniem cukrzycy typu pierwszego bądź drugiego. Cukrzyca typu pierwszego w większości przypadków dotyczy osób młodych i polega na uszkodzeniu trzustki w taki sposób, że nie produkuje ona insuliny. Cukrzyca typu drugiego częściej dotyczy osób starszych i polega na tym, że insulina nie może przeniknąć przez ściany komórek.

Jak działa nowy lek?

nowe leki na cukrzycęDotychczas cukrzycę leczono dwoma sposobami. Pierwszym z nich jest dostarczenie organizmowi insuliny za pomocą wstrzyknięć podskórnych przed lub w trakcie posiłków. Drugim sposobem natomiast jest stosowanie farmakoterapii. Nowe leki na cukrzycę mogą stać się dużym udogodnieniem dla pacjentów, ponieważ zmniejszą częstotliwość przyjmowania doustnych środków farmakologicznych. Ponadto ich działanie nie będzie malało wraz z długoletnim przyjmowaniem leków. Dotychczas środki doustne działały tylko do pewnego czasu. Organizm przyzwyczajał się i mimo zwiększania dawek leków konieczne było wdrożenie insulinoterapii drogą wstrzyknięć podskórnych. Było to niewątpliwie niekorzystne dla pacjentów. Wstrzyknięcia wiążą się z powstawaniem zrostów podskórnych oraz siniakami. Dla osób starszych dużą przeszkodą był również słaby wzrok oraz trudności związane z precyzją ruchów. Nowoczesne leki działają o wiele skuteczniej. Ich działanie nie ulega osłabieniu mimo wielu lat stosowania tych innowacyjnych preparatów.

Długi czas działania oraz brak skutków ubocznych sprawia, że odkrycie nowych leków na cukrzycę będzie przełomowym momentem dla medycyny, a zwłaszcza dla pacjentów borykających się z tę przewlekłą chorobą. Przyjmowanie jednej kapsułki w godzinach rannych może okazać się całkowicie wystarczające. Jedna tabletka zagwarantuje prawidłowy poziom glikemii we krwi.