Stosujemy preparat na stawy dla konia

Dostępne na rynku suplementy na stawy dla koni są niezbędnym elementem żywienia koni. Wspierają one funkcjonowanie układu ruchowego zwierzęcia, a także pracę stawów i ścięgien. Regularne ich podawanie zmniejsza w znacznym stopniu ryzyko wystąpienia kontuzji u koni sportowych, których stawy czy ścięgna są stale poddawane dużym obciążeniom. Dlatego to właśnie ta grupa koni powinna być stale suplementowana.

Jak działa preparat na stawy dla konia?

bezpieczny preparat na stawy dla koniaJednym ze składników preparatu na stawy dla konia jest kwas hialuronowy, który wspomaga wytwarzanie mazi stawowej w organizmie zwierzęcia. Innym przykładem stosowanych składników może być glukozamina, MSM czy chondroina, które powodują zmniejszenie bolesności czy sztywności stawów. Warto wybierać wyłącznie bezpieczny preparat na stawy dla konia. W przypadku młodych koni produkty tego typu działają w sposób profilaktyczny oraz wspomagają prawidłową pracę układu ruchu. Jednocześnie zapobiegają występowaniu zwyrodnień czy kontuzji. Dla młodych koni jednak polecane są dedykowane suplementy. W przypadku zwierząt starszych albo koni ze zwyrodnieniami stawów i bólem warto również postawić na specjalne preparaty, na przykład posiadające w swoim składzie czarci pazur o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Lista dostępnych na rynku produktów jest dość znaczna, dlatego warto sięgać po takie, które mają sprawdzony skład i są bezpieczne dla zwierzęcia.

Zarówno konie młodsze, jak i starsze, w pewnych okresach mogą potrzebować wsparcia w zakresie zdrowia stawów. Tyczy się to w szczególności tych zwierząt, które biorą udział w intensywnych zawodach. Część produktów uwzględnia wszelkie aspekty związane ze stawami, zaczynając od utrzymywania zdrowia ścięgien, wiązadeł czy tkanek, przez wspieranie zdrowych chrząstek i mięśni, po zachowanie mobilności konia.