Świat męski – obudowy metalowe

Zauważam ostatnio, że żyjemy w coraz to bardziej męskim świecie. Już od dawien dawna feministki uważają, że tak jest. Nagle wszyscy wymagają od kobiet aby były bardziej męski niż mężczyźni. Mamy potrafić świetnie jeździć samochodem, świetnie parkować, naprawiać różne sprzęty.

Obudowy metalowe – gdzie się znajdują?

obudowy metaloweA nawet wymienić koło w aucie ma kobieta. Dobrze, że wiem czym jest rozdzielnica budowlana i że służy do bezpośredniego zasilania urządzeń. Dobrze wiem także co to takiego ogranicznik przepięć- dawniej odgromnik czy też ochronnik przepięciowy. Wiem także do czego służą obudowy metalowe znajdujące się na budowie. Wiem co to spalony oraz karny. Czyli mogę śmiało powiedzieć zupełnie bez kompleksów, że dostosowałam się do tego oblicza świata. Oblicza niewątpliwie męskiego. Przecież to w końcu mężczyźni zarabiają więcej od kobiet znajdujących się na tych samych stanowiskach. Zastanawia mnie to ciągle dlaczego tak jest. Dlaczego mężczyzna stoi na piedestale. Przecież często to właśnie on nie potrafi zrobić nic włącznie ze znalezieniem telefonu do odpowiedniego fachowca w razie awarii. A to już chyba szczyt wszystkiego. Myślę, że niestety jest to wina wielu matek, które przesadnie rozpieszczały swoich synów.

I w dorosłym życiu nie dość, że nie potrafią sobie poradzić z najprostszymi sprawami to mają wiecznie roszczeniową pozycję. Jest to lekko przerażające, że to właśnie za niedołęstwo synów odpowiadają często bardzo zaradne i aktywne zawodowo matki. Może czas dać chłopcom trochę popracować. Warto zacząć od obowiązków domowych.