System nawadniania ułatwia życie

To był najwyższy czas na wymianę murawy. Boisko, na którym swoje ligowe mecze rozgrywa nasza drużyna, czekało na porządną renowację od lat. Zawsze jednak brakowało funduszy. A opinie o placu gry niestety nie przynosiły nam chluby. Dlatego tyle radości sprawiła informacja, że w końcu doczekamy się nowej nawierzchni.

Warto zdecydować się na system nawadniania boiska

projekt nawadniania boiska piłkarskiegoSkoro znalazły się pieniądze na nową murawę, to świetnie. Wpadliśmy jednak na pomysł, że skoro robimy tak dużą inwestycję, która spowoduje kilkumiesięczną wyprowadzkę drużyny, to może zdecydować się także na dodatkowe prace. Problemem od zawsze było nawadnianie, więc nasze myśli skierowały się właśnie na ten aspekt. Zdawaliśmy sobie sprawę, że trudno będzie przeforsować pomysł zamontowania systemu nawadniania, ale kto nie próbuje…Spotkanie w Urzędzie Miejskim, potem ze sponsorami i udało się dojść do porozumienia. Musimy dość szybko stworzyć projekt nawadniania boiska piłkarskiego na naszym stadionie, a w zasadzie to zlecić stworzenie takiego projektu specjalistom. W zasadzie to przez moment zastanawialiśmy się nad kupnem zraszacza samojezdnego, ale uznaliśmy, że lepsza będzie instalacja w ziemi i wynurzalne zraszacze. Udało się w miarę szybko przygotować projekt i zgromadzić pieniądze. Okazało się, że koszt całej inwestycji będzie nawet niższy, niż zakładaliśmy, tym bardziej że całość prac mogła wykonać jedna firma. Tak więc dopięliśmy swego i czekamy na boisko w zupełnie nowej odsłonie.

Mając świadomość, że wymiana murawy to proces, który dokonuje się u nas raz na kilka albo nawet kilkanaście lat, nie mogliśmy nie pomyśleć o wykorzystaniu tej okazji. W ramach jednej inwestycji można przecież było wykonać instalację nawadniania, która też była nam bardzo potrzebna. Właśnie dzięki temu jeszcze bardziej będzie można zadbać o boisko.