Szyby w oknach można okleić folią antywłamaniową

Chcąc zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem nie trzeba montować w oknach rolet antywłamaniowych. To rozwiązanie jest oczywiście bardzo skuteczne, ale za tą skuteczność musimy zapłacić dość wysoką cenę. A przecież wystarczy okleić szyby folią antywłamaniową, żeby uzyskać dokładnie ten sam efekt. Folia jest o wiele tańsza, a przede wszystkim nie rzuca się w oczy tak jak rolety.

Oklejenie szyby to najtańsze rozwiązanie

oklejanie szyb foliąZa rolety antywłamaniowe zamontowane do jednego okna zapłacimy co najmniej tysiąc złotych. Ich cena będzie zależeć od tego, na jaki mechanizm podnoszenia i opuszczania się zdecydujemy, ale i tak będzie to co najmniej tyle co powyżej. Za folię antywłamaniową wysokiej jakości zapłacimy około stu złotych za metr kwadratowy. Biorąc pod uwagę, że powierzchnia średniej wielkości okna wynosi około czterech metrów, to możemy sobie porównać cenę folii do ceny rolet. Poza ochroną antywłamaniową oklejanie szyb folią ma jeszcze wiele innych zalet. Przypadkowe wybicie szyby nie skończy się jej rozsypaniem po całym domu, a decydując się na folię w wersji przeciwsłonecznej ograniczymy przenikalność cieplną okien. Za taką cenę naprawdę warto okleić szyby we wszystkich oknach. Uniemożliwi tym samym jej sforsowanie, co skutecznie odstraszy potencjalnych włamywaczy. Zabezpieczymy skutecznie swoją nieruchomość nie dając jednocześnie do zrozumienia, że jest w niej coś cennego.

Działanie folii antywłamaniowej polega na tym, że szybę w oknie da się rozbić, ale praktycznie nie da się jej wybić. Jest to oczywiście możliwe, ale zajmuje to zbyt wiele czasu a przy tym jeszcze powstanie okropny hałas, który wzbudzi czujność sąsiadów. Jest to obecnie najtańszy i najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie swojego domu lub mieszkania na wypadek włamania.