Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem

 

Starsze osoby najczęściej cierpią na wiele dolegliwości, które utrudniają im codzienne życie. Idąc do lekarza narzekają na ból w kręgosłupie, problemy z płucami, czy słaby wzrok. Takie osoby potrzebują stałej rehabilitacji.

Kto może uzyskać dofinansowanie na turnusy?

turnus rehabilitacyjny z pfronOsoby będące na emeryturze, albo rencie nie mają wysokich dochodów i nie stać ich na korzystanie z prywatnych wizyt lekarskich. Mogą liczyć tylko na Narodowy Fundusz Zdrowia, który nie daje szansy na krótkie terminy na wizyty u specjalistów, ani na zabiegi. Takie osoby muszą korzystać z dofinansowania i pomocy państwa. Turnus rehabilitacyjny z PFRON jest kierowany do osób niepełnosprawnych, które potrzebują stałej opieki medycznej. Są to specjalne wczasy organizowane w ośrodkach położonych w całym kraju. Aby uzyskać takie dofinansowanie, należy spełniać przynajmniej jedno kryterium, posiadać stopnień niepełnosprawności całkowitej, lub częściowej, albo spełniać warunki dochodowe. Bardzo niski dochód najczęściej kwalifikuje większość pacjentów, bo ich renty i emerytury są bardzo niskie. Na takim turnusie osoba niepełnosprawna jest aktywizowana psychicznie i fizycznie w miarę możliwości. Przez dwadzieścia cztery godziny taka osoba znajduje się pod opieką personelu medycznego. Co roku Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych finansuje pobyty na turnusach setkom osób, które wymagają specjalistycznej pomocy. Seniorzy leczą w różnych sanatoriach schorzenia serca, płuc, wzroku, czy układu krążenia.

Turnus może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni, a wszystko zależy od wyboru profilu turnusu. Najpopularniejsze są rehabilitacyjne i aktywizujące osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie. Po takim pobycie każdy senior czuje się jak nowo narodzony.