W jaki sposób wykonać pedicure hybrydowy?

Wiele zabiegów upiększających można wykonać samodzielnie w domu, dzięki czemu poprawi się swoją urodę. Choć oczywiście najlepiej jest udać się do dobrej specjalistki, która posiada doświadczenie w danym zakresie. Jeśli jednak z jakichś powodów jest to niemożliwe, to warto kierować się paroma wskazówkami, które zamieszczę poniżej.

Czy pedicure hybrydowy można wykonać samodzielnie?

pedicure hybrydowy katowiceCoraz bardziej popularnym zabiegiem okazuje się pedicure hybrydowy. Jest to połączenie pielęgnacji oraz poprawy piękna paznokci u stóp. Z początku konieczne jest usunięcie lakieru z paznokci u stóp, o ile się tam znajduje. Przez około dziesięć minut należy moczyć stopy w ciepłym roztworze wody oraz soli. Gdy ten czas już minie, to stopy trzeba powycierać uważnie ręcznikiem, w tym także między palcami. Najlepiej jeśli posiada się cążki, bo z ich pomocą można usunąć skórki przy paznokciach. Korzystając z pumeksu lub podobnego przedmiotu trzeba pozbyć się martwego naskórka ze stopy, jest to prosty peeling, który zapewnia świetne efekty na dłuższą metę. Dopiero teraz można zająć się paznokciami. Trzeba je odpowiednio opiłować, najlepiej w poziomą linię, tak żeby nie wrastały w skórę po bokach. Dopiero teraz można nieco zmatowić płytkę paznokcia przy pomocy bloku polerskiego, a następnie nałożyć hybrydy. Patrząc na ten opis można zorientować się jak wiele korzyści jest w stanie zapewnić pedicure hybrydowy. Oczywiście ten wykonywany przez kosmetyczkę będzie jeszcze lepszy. Łatwo można się przekonać jak wspaniałe efekty zapewnia pedicure hybrydowy Katowice są idealnym miejscem do pierwszego zabiegu tego typu. Na sam koniec warto jeszcze zastosować odpowiedni krem lub olejek.

Dbając o swoją urodę nie można lekceważyć stóp oraz paznokci na nich, szczególnie jeśli niedługo nadejdzie lato. Wtedy warto pokazać piękne paznokcie nosząc japonki czy inne buty z odkrytym przodem. Z całą pewnością pedicure hybrydowy zdoła zapewnić wspaniałą satysfakcję oraz zadowolenie jeśli chodzi o wygląd stóp.