W jaki sposób zabezpieczyć transport delikatnych materiałów?

W branży transportowej liczy się nie tylko szybkość transportu towaru, ale także dbanie o jego nienaruszony stan. W końcu co z tego, że towar dostarczymy bardzo szybko, często omijając przepisy i przekraczając prędkość, skoro dowieziemy go w takiej formie, że odbiorca nie będzie chciał nam podpisać kwitów odbiorowych. Towar trzeba po prostu odpowiednio zabezpieczyć.

Skrzynie z płyt OSB sposobem na zabezpieczenie towaru

skrzynia z płyt osbDelikatne elementy, które nie mogą przemieszczać się po plandece samochodu ciężarowego powinny być odpowiednio do niej przymocowane. Zwykle nie przyczepia się każdego elementu z zadanego ładunku do plandeki, tylko grupuje się je w specjalnych skrzyniach ładunkowych. Zazwyczaj jest to skrzynia z płyt OSB lub desek drewnianych. Taka skrzynia pozwala na dopasowane ułożenie ładunku, tak aby nie przemieszczał się on zbytnio w obrębie skrzyni. Nawet w razie gdyby tak się stało, to przesunięcie nie będzie duże, a do tego ładunek uderzy tylko w miękki drewniany bok. Takie skrzynie dopiero przyczepia się do podłogi plandeki za pomocą specjalnych pasów zaciskowych. Z tak zabezpieczonym ładunkiem można bez problemu pokonywać duże odległości i ostre zakręty bez obawy, że ładunek wypadnie na którymś z nich. Trzeba tylko jeszcze zwrócić uwagę na właściwe rozmieszczenie środka ciężkości ładunku, tak aby znajdował się on możliwie jak najniżej podłogi ciężarówki, dzięki temu transport nabiera stabilności.

Skrzynie drewniane i te z płyt OSB są bardzo tanie w produkcji i z reguły także jednorazowe. Po przekazaniu towaru każdy klient może zrobić z nimi co tylko chce. Na przykład może użyć ich ponownie lub przekształcić je na inną konstrukcje. Może je także rozebrać i przekazać do utylizacji, to wszystko to już tylko jego własna wola.