W projekcie budowlanym trzeba uwzględnić dobrą wentylację

W każdym nowo budowanym domu musi być zastosowana jedna z technologii wentylacyjnych. Od dekad wymagają tego przepisy budowlane, ale w ostatnich miesiącach nastąpiły w tej kwestii pewne zmiany. Od niedawna już na etapie projektu i wniosku o pozwolenie na budowę musimy wykazać zastosowanie dobrej wentylacji dla budynku, który planujemy postawić.

Najlepszą wentylacją domową jest rekuperacja

dobra wentylacja domowa w kujawsko pomorskimKwestie związane z wentylacją projektowanego budynku należy omówić z architektem, który tworzy dla nas projekt. Każdy architekt musi mieć odpowiednią wiedzę w tym zakresie a jeśli jej nie posiada to zawsze może się skonsultować z kominiarzem bądź technikiem od wentylacji. Obecnie najczęściej stosowaną technologią wentylacyjną jest rekuperacja. To nie tylko wymiana powietrza na świeże, ale również odzyskiwanie ciepła a co za tym idzie spore oszczędności na ogrzewaniu. Warto zwrócić uwagę na to, że od wielu lat dobra wentylacja domowa w Kujawsko Pomorskim oferowana jest inwestorom w całym kraju. Można skorzystać z oferty jednej z tamtejszych firm, która już na etapie projektowania domu uzgodni wszystkie szczegóły z architektem. Każdy, kto planuje teraz wnioskować o pozwolenie na budowę musi pamiętać o tym, że wentylacja to element, który w projekcie trzeba uwzględnić od razu. Oczywiście zamiast rekuperacji można mieć w domu zwykłą wentylację grawitacyjną, ale o wiele lepiej zainwestować w naprawdę nowoczesne rozwiązanie.

Domy, które budowano dawniej też mają odpowiednią wentylację. Każdego roku musi ją sprawdzać kominiarz. W starszych domach wentylacja to najczęściej proste kratki wentylacyjne i odpowietrzenia a także kominy. Na dobrą sprawę najprostszą formą wentylacji jest pootwieranie okien, ale przy projektowaniu nowego domu taki pomysł raczej nie przejdzie.