Wydajna klimatyzacja w mieszkaniu

 

Nie od dziś wiadomo, że miejskie ptaki mają swoje dwa oblicza. Jedno to piękne do podziwiania,  a drugie ciężkie do akceptacji przez większość mieszkańców, gdyż są to ptaki hałaśliwe i zanieczyszczajace swoje otoczenie.

Jak się zakłada siatkę na balkon?

siatki balkonoweBalkony, to nie tylko ulubione miejsca ich właścicieli, ale także miejskich ptaków. Szczególnie jeżeli na balkonie znajduje się liczna roślinność,  w której ptaki mogą się schronić. Nie trzeba ich specjalnie zapraszać, ale za to ciężko się ich pozbyć. Są na to różne sposoby, ale najczęściej są stosowane specjalne kolce, które przytwierdza się do parapetu, gzymsów czy kolumn, na których siadają ptaki. Można też umieścić na poręczy balkonu atrapę ptaka drapieznego, który będzie odstraszał gołębie. Jedną z lepszych i tańszych metod są siatki balkonowe, które można samodzielnie zamontować na każdym balkonie w kilka chwil. Są one wykonane ze specjalnego tworzywa, które jest cienkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki temu siatka jest niemalże niewidoczna, a doskonale zabezpiecza balkon przed intruzami. Ponadto siatki przeciw ptactwu są bardzo łatwe w montażu,  przez co każdy sobie z nimi poradzi. Bez problemu można je założyć na balkonie bez używanie śrub czy gwoździ, a także elektronarzędzi. Alternatywą dla siatek są kolce przeciw ptakom czy sztuczne ptasie drapieżniki  których widok odstrasza gołębie. Jedynie siatka jest bezpieczna dla człowieka i ptaków oraz w stu procentach skuteczna. Od momentu jej założenia, już żaden ptak nie sądzie na balkonie.

Zastosowanie siatki przeciw gołębią jest tanim rozwiązaniem, które pozwala raz na zawsze pozbyć się niechcianych gości z balkonu. Jest bardzo wytrzymała i nie przepuści nawet wróbelka. Za jej metr trzeba zapłacić kilkanaście złotych.