Wydajne ogniwa do instalacji słonecznej

Przekształcenie przydomowej instalacji fotowoltaicznej w pełnoprawną elektrownię słoneczną nie jest być może dużym wyzwaniem, aczkolwiek wymaga zastosowania znacznie lepszych podzespołów. W szczególności zalecane jest rozbudowanie magazynu energii elektrycznej, generowanej przez panele słoneczne.

Najnowocześniejsze akumulatory do elektrowni fotowoltaicznej

baterie słoneczne brodnicaPodczas rozbudowy systemu przydomowego, szybko zauważyliśmy iż nasz dotychczasowy magazyn energii jest dość mały jak na potrzeby zasilania całego domu. Konieczne było natychmiastowe dodanie kolejnych akumulatorów, jeżeli system fotowoltaiczny miał pracować wydajniej niż do tej pory. Tym razem zdecydowaliśmy się na znacznie nowocześniejsze baterie słoneczne Brodnica ma sklep w którym zaopatrywaliśmy się we wszystkie elementy instalacji, i to właśnie tam zakupiliśmy akumulatory nowej generacji do elektrowni. Owe akumulatory były bardzo zaawansowane, i należały do wariantów litowo polimerowych, mających przede wszystkim bardzo wysokie napięcie rozładowania prądu. Takie baterie znacznie lepiej nadają się właśnie do przydomowych instalacji, obsługujących wiele różnych urządzeń elektrycznych, włączanych okresowo. Podczas gdy mają one podobną pojemność energii jak zwykłe baterie, nie wytracają prądu i nie rozładowują się samoczynnie w stanie uśpienia, dlatego też są w stanie znacznie dłużej dostarczać energię do domu.

Baterie te nie mają również mankamentów mniejszych wersji akumulatorów polimerowych, nie mogą ulec uszkodzeniu po przekroczeniu pojemności, nie rozładowują się całkowicie po przepięciu, a przede wszystkim nie ulegają fizycznej deformacji. Są więc zdecydowanie najlepszymi ogniwami do rozbudowy instalacji fotowoltaicznej, lub też do zastosowania jako pierwszy magazyn energii.