Wydajne tusze do drukarek

Jeszcze kilka dekad temu, punkty ksero, w których można było wydrukować dowolna ilość dokumentów w kolorze lub na czarno, były oblegane nie tylko przez studentów. Dziś prawie każdy ma swój komputer, a nawet drukarkę.

Co ile trzeba wymieniać tusz w drukarce?

tuszeWybór optymalnego urządzenia do drukowania wymaga porównania wielu parametrów, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na jakość użytkowania. Oczywiście najważniejsza jest jakość wydruku, który w zależności od modelu, może być kolorowy lub czarno – biały. Ważna jest też szybkość wydruku oraz dodatkowe funkcje, takie jak chociażby możliwość kserowania czy skanowania. Jest jeszcze jeden ważny czynnik, który decyduje o tym, czy urządzenie będzie ekonomiczne czy też nie. Chodzi o tusze, które dostępne są na rynku w przeróżnych cenach. Przede wszystkim są dostępne w dwóch wariantach : czarny i kolorowy. Przeważnie te pierwsze są nieco tańsze niż kolorowe, a ich wydajność pozwala na około jedna trzecią więcej wydruków. Na pewno przy wyborze konkretnej drukarki czy urządzenia wielofunkcyjnego trzeba wziąć pod uwagę to, jaki rodzaj tuszy będzie potrzebny. Na pewno wybierając materiały eksploatacyjne, należy się sugerować ich pojemnością – im większy, tym korzystniejsza jego cena, wydajność – czyli ile stron na nim wydrukujemy, koszt jednej strony, który pozwoli wyliczyć wartość materiałów eksploatacyjnych, a także kompatybilność, dzięki czemu będzie on pasować do konkretnego modelu urządzenia. Przeciętna cena tuszu, to około kilkadziesiąt złotych.

Bez wątpienia najważniejszym materiałem eksploatacyjnym w każdej drukarce jest tusz. W tym zakresie mamy do wyboru oryginalne produkty dedykowane do konkretnych modeli lub ich zamienniki, które mają różną jakość, ale z pewnością mniej kosztują.