Wymiana terminali w całym kraju

Na terenie całego kraju w ostatni weekend doszło do masowego uszkodzenia terminali, gdyż jedna z największych firm jaka zajmuje się zaopatrywaniem sklepów właśnie w taki terminale, wpisała zły algorytm i po pewnym czasie większość terminali odmówiła posłuszeństwa. Oczywiście w szybkim czasie do każdego sklepu został przysłany przedstawiciel, który dał nowe terminale, a te stare zostały zabrane do serwisu.

Nowe terminale do kart płatniczych

terminal do kartW dzisiejszych czasach większość płatności odbywa się bezgotówkowo, dzięki czemu banki mają większą kontrole nad naszymi finansami, a dla nas jako klientów jest to lepsze, bo nasz historia płatności, jest bardzie wiarygodna dla banków i w przyszłości prościej będzie nam dostać kredyty na dany cel. Mimo wszytko w miniony weekend terminal do kart, nie działał aktywował nie mal w każdym sklepie, gdyż na rynku jest jedna wielka firma, która zaopatruje własnie większość sklepów sieciowych. Trzeba było zatem udawać się do bankomatów i wypłacać z nich gotówkę. Oczywiście firma stanęła na wysokości zadania i pokryje wszystkie koszty danych sklepów, które ucierpiały na tej awarii i odda pieniądze, a co więcej na swój koszt wymieniała wszystkie terminale jakie wydali w ostatnim roku, gdyż był w nich błędy algorytm, który aktywował się równo po 365 dniach i pech chciał, ze większość firm wymienia terminale w tym samym czasie, więc wszystko skumulowało się na raz.

Cieszy nas fakt, że firma dostarczająca terminale wzięła na siebie pełną odpowiedzialność i zrekompensowała straty jakie miały przez nich inne sklepy. Jednocześnie zapowiedzieli reorganizację wszystkich terminali które już wydali i bezpłatnie będzie można pobrać najnowszą aktualizację do swojego terminala, tak by działa on bez żadnych zarzutów.