Wysokogatunkowe komponenty meblowe

Producenci mebli starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów. W zależności od kategorii produktów dostosowywane są najlepsze rozwiązania. Niemałe znaczenie ma nie tylko technika wykonania projektów meblowych, ale także wykorzystane w tym celu materiały. 

Możliwości wykorzystania niezapalnych materiałów meblowych

niezapalne płyty mebloweWyposażenie dostosowywane jest do specyfiki wnętrz, z uwzględnieniem konkretnych oczekiwań użytkowników. Najlepiej, aby meble były wykonane z trwałych materiałów, które gwarantują satysfakcjonujące użytkowanie przez wiele lat. Do produkcji mebli pokojowych i biurowych stosowane jest lite drewno, różnego rodzaju płyty meblowe, szkło hartowane, a niejednokrotnie także elementy metalu. W zależności od potrzeb i rodzaju projektów aranżacyjnych te właśnie komponenty są ze sobą na różne sposoby zestawiane. Szeroka gama kolorystyczna oraz różne struktury materiałów pozwalają na tworzenie wielu ciekawych projektów, które wykorzystywane są nie tylko w domach, ale też w miejscach użyteczności publicznej. Na uwagę zasługują takie meble, których konstrukcja wykazuje znacznie większą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Świetnym przykładem są niezapalne płyty meblowe, wykorzystywane w obiektach o szczególnych wymogach BHP. Niezapalne płyty mają zastosowanie do produkcji wyposażenia dla obiektów użyteczności publicznej, w tym np. dla placówek oświatowych czy centrów medycznych, gdzie wymagane są najlepsze standardy bezpieczeństwa.

Wysokiej jakości meble zapewniają trwałość i nienaganną estetykę. Stosowanie materiałów meblowych niezapalnych to sprawdzona forma zabezpieczenia wyposażenia w przypadku pożaru. Co ważne – takie płyty meblowe mogą być klasyfikowane jako słabo zapalne lub całkowicie niepalne.