Zakup kota brytyjskiego

Dla osób niezwiązanych z tematem kotów, z pewnością każdy będzie taki sam. Jednakże wbrew pozorom, różne rasy kotów mogą się od siebie bardzo różnić i nie chodzi tu tylko o wygląd zewnętrzny, ale  również o cechy charakteru czy też predyspozycje.

Ile kosztują kocięta brytyjskie?

niedroga sprzedaż kotów brytyjskichCo prawda kota można przygarnąć z ulicy, gdyż jest mnóstwo bezdomnych zwierząt, ale można też odebrać go ze schroniska odebrać gdyż nie brakuje tam dorosłych osobników. To na pewno dobre i szlachetne rozwiązanie, jednakże zawsze wiąże się z ryzykiem, gdyż nie znamy pochodzenia kota ani jego stanu zdrowia. Jeżeli mamy swoją ulubioną rasę, to możemy takie zwierzę kupić i hodowcy. Wtedy mamy stu procentową pewność co do pochodzenia i zdrowia kota. Niedroga sprzedaż kotów brytyjskich jest prowadzona w Polsce i kilku hodowców, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty i pozwolenia. Hodowcy mają obowiązek odrobaczyć każde kocię oraz zaszczepić je przeciw nosówce, a także wściekliźnie, zatem mamy pewność, że zwierzę jest bezpieczne. Jeżeli chodzi o ceny kotów brytyjskich, to są one dość mocno zróżnicowane w zależności od danego osobnika. Najwięcej są warte te, które są rzadko spotykane, czyli koty o szarym umaszczeniu z błękitnymi oczami, które można kupić za kilka tysięcy złotych. Bardziej powszechne okazy są warte kilkaset złotych, zatem znacznie mniej. W kwestii wyglądu, koty brytyjskie wyróżniają się krępą budową, lekko spłaszczonym pyszczkiem, szeroko rozstawionymi uszami i też krótkimi, zaokrąglonymi łapkami.

Jest to rasa kotów, która jest polecana rodzinom z dziećmi, ponieważ te zwierzęta wyjątkowo spokojnie znoszą zachowania dzieci. Są bardzo cierpliwe i towarzyskie, przez co idealnie się sprawdzają w domu pełnym domowników. Te koty z pewnością nie lubią samotności.