Zamówiłem duży i głeboki basen ogrodowy

Przez wiele lat marzyliśmy z żoną i synem o dużym basenie, w którym moglibyśmy się schłodzić w gorący dzień. Nikt z nas nie lubi półśrodków, więc o małym basenie na stelażu nie było nawet mowy. Wyszedłem z założenia, że jak mamy spełnić swoje marzenia to w pełnym tego słowa znaczeniu. I w końcu po kilku latach mogliśmy sobie pozwolić na ich spełnienie.

Basen zamontują nam lada dzień

duże baseny ogrodowe głębokieJest wiele firm, które zajmują się produkcją, budową i montażem basenów. Przejrzałem ofertę większości z nich i zdecydowałem się na zamówienie basenu w jednej z nich. Wspólnie z żoną i synem wybraliśmy basen, który będzie miał aż osiem metrów długości. Lada dzień przyjedzie do nas transport z odpowiednią niecką basenową. Na ten sam dzień zamówiłem też koparko-ładowarkę, która wykona niezbędne prace ziemne. A potem wkroczy profesjonalna ekipa, która montuje duże baseny ogrodowe głębokie i obrabia cały teren wokół niecki basenowej. Taka przyjemność kosztuje znacznie więcej niż zwykły basen z marketu, ale tak dużych basenów nie kupi się w sklepie. Już nie możemy się doczekać aż basen zostanie zamontowany i ukończony. Zanim będziemy mogli się kąpać to konieczny będzie jeszcze montaż wszystkich pomp i filtrów, ale tym zajmie się firma, w której basen zamówiłem. Inna ekipa montuje basen i obrabia a inna wykonuje przyłącza filtrów i pomp. Mimo sporego wydatku wiem, że nie będziemy żałować tych pieniędzy. Już nie możemy się doczekać, żeby wskoczyć do naszego wymarzonego basenu.

Pracy przy montażu basenu obsadzanego w ziemi jest bardzo dużo. Przede wszystkim trzeba przekopać tony ziemi a potem wszystko wywieźć. Tym zajmie się firma od robót ziemnych, a resztą zajmą się fachowcy oddelegowani przez firmę sprzedającą baseny. Mając takie kąpielisko w ogrodzie nie trzeba już nigdzie wylatywać na wakacje.