Zapisy na drenaż limfatyczny

Ludzie mają różną pracę, która może znacząco wpływać na pogorszenie stanu zdrowia. Dotyczy to w szczególności pracy fizycznej, która nierzadko powoduje różnorodne dolegliwości bólowe. Dużym problemem w obecnych czasach są obrzęki, które znacznie utrudniają chodzenie. Nic dziwnego, że często zalecany jest drenaż limfatyczny. Co to dokładnie jest?

Czym jest drenaż limfatyczny?

drenaż limfatyczny krakówMasaże pozwalają nam wrócić do pełnej sprawności, jeśli zostaną prawidłowo wykonane. Duże znacznie ma drenaż limfatyczny Kraków jest jednym z miast, gdzie większość specjalistów posiada go w swojej ofercie. Co to jest drenaż limfatyczny? Jest to rodzaj masażu, którego zadaniem jest pobudzenie krążenia chłonki w organizmie. Bowiem zastój limfy odpowiedzialny jest za powstawanie obrzęków, które są zmorą wielu kobiet w ciąży oraz osób po operacjach. Drenaż wykonywany jest często w celu pobudzenia mięśni do pracy. Pozwala na skuteczną redukcję cellulitu i wspomaga odchudzanie. Odpowiednie techniki oraz chwyty masażu przynoszą świetne rezultaty i pozwalają efektywnie usprawnić krążenie limfy.  Jakie są wskazania do jego wykonania? Na pewno są to zastoje oraz obrzęki limfatyczne, np. pooperacyjne, cellulit oraz cukrzyca. Czasem drenaż wskazany jest celem profilaktyki działania układu odpornościowego oraz w przypadku stanów zwyrodnieniowych stawów. Masaż limfatyczny najczęściej wykonywany jest na nogach, jednak dobre efekty przynosi także drenaż twarzy, kończyn górnych oraz brzucha. Wiadomo, zapotrzebowanie może być różne.

Obrzęki to naprawdę poważny problem, który dotyczy wielu osób. Zawsze warto zdecydować się na dobry drenaż limfatyczny, który przynosi spektakularne efekty. Polega na przepchnięciu zalegającej chłonki od części proksymalnych do dystalnych. Należy bezwzględnie trzymać się odpowiedniego kierunku, ponieważ wpływa to na efekty zabiegu.