Zastosowanie oleju Osmo

W domach przeważnie montowane są na podłogach panele, parkiety lub specjalne płyty, które przy odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczaniu, będą służyć przez wiele lat. Na jej wygląd ma wpływ wiele czynników, które można ograniczyć.

Do czego służą oleje Osmo?

osmo olej białyJuż nieraz udowodniono, że drewniane podłogi są w stanie przetrwać długie dziesięciolecia, ponieważ jest to materiał nad wyraz odporny. Ponadto posiada niesamowite walory estetyczne, które docenia bardzo wielu ludzi. Jednak trzeba pamiętać, że drewno będzie wytrzymałe tylko pod warunkiem właściwego traktowania, czyli przede wszystkim zabezpieczania. Z uwag, że jest to surowieć naturalny, to wymaga dopływu powietrza. Malowanie parkietu zwykłym lakierem sprawia, że cyrkulacja powietrza zostaje zatrzymana, co może negatywnie wpływać na jakość drewna. Znacznie lepiej jest stosować do zabezpieczania podłogi Osmo olej biały lub bezbarwny, który tworzy na powierzchni drewna twardą powłokę. Tego typu podłogi doskonale reagują na wszelkie olejowe woski, ponieważ poza powłoką na zewnątrz, wnikają w głąb drewna, chroniąc je także od środka. Tego typu produkty stanowią idealne wykończenie niemalże każdej drewnianej podłogi. Można je stosować do wszelkiego rodzaju podłóg drewnianych: parkietu, powierzchni z desek litych, warstwowych czy podkładowych, płyt OSB czy podłóg korkowych. Olejem Osmo można malować także schody, meble czy zabawki dziecięce, ponieważ posiada odpowiednie certyfikaty. Jego nanoszenie jest bardzo proste i można to robić pędzlem lub wałkiem.

Jeżeli chcemy skutecznie zabezpieczyć drewnianą podłogę przed uszkodzeniami, brudem czy wilgocią, to najlepiej pokryć ją woskiem olejnym w odpowiednim kolorze. W razie uszkodzenia, łatwo i szybko można samodzielnie wykonać miejscowej renowacji.