Zimowa kurtka do pracy

Jakiekolwiek prace w czasie zimy były ogromnie męczące i wymagały znacznie więcej wkładu niż zwykle. Największym problemem oczywiście były ubrania, bo większość odzieży roboczej nie była zbyt dobrze przystosowana do pracy w niskich temperaturach, mimo bardzo dużej odporności i wytrzymałości na wszelkie uszkodzenia.

Wytrzymałe zimowe kurtki robocze

kurtki robocze zimowePodczas remontu generalnego wieżowca, który mieliśmy wykonywać właśnie zimą, postanowiliśmy wreszcie zawnioskować o porządne ubranie robocze na niskie temperatury, gdyż nie byliśmy w stanie bez niego przeprowadzić jakiegokolwiek remontu. Na nasze szczęście, kierownictwo nie oponowało tym razem, i już w pierwszym dniu pracy wręczono nam kurtki robocze zimowe. Mimo wcześniejszych obaw o standardowe próby zaoszczędzenia, nowe kurtki okazały się wyposażeniem z najwyższej półki. Z zewnątrz przypominały normalne ubranie robocze wykonane z grubego materiału odpornego na wszelkie rozdarcia, ale również i na wpływ chemii, jakiej używaliśmy podczas pracy. Od wewnętrznej strony, jednak, miały bardzo grubą i miękką podszewkę z materiału doskonale zatrzymującego ciepło. Mimo iż była to dość gruba warstwa ubrania, to jednak kurtki te były o wiele wygodniejsze niż normalne ubranie robocze jakiego używaliśmy na co dzień, więc nie ograniczały ruchu i umożliwiały swobodną pracę, bez żadnych problemów z poruszaniem się czy ograniczeniem dokładności.

Materiał warstwy zewnętrznej był o wiele mniej sztywny niż w tradycyjnych kurtkach w których pracowaliśmy a w razie potrzeby, podszewka mogła zostać odpięta, gdy prace odbywały się w cieplejsze dni. Samo to oznaczało iż kurtki mogliśmy używać przez większą część roku, nie tylko w zimie, i że wymiana odzieży roboczej nie będzie zbyt szybko potrzebna.