Zjazdy linowe na placu zabaw

Na placach zabaw dzieci uwielbiają spędzać swój aktywny czas. W ostatnim czasie wiele się w takie place inwestuje, dzięki czemu sprzęt, który się tam znajduje jest coraz ciekawszy. Producenci placów zabaw wymyślają coraz fajniejsze elementy placów zabaw, które mają przyciągać tam dzieci i aktywizować je do fizycznej formy aktywności.

Place zabaw ze zjazdami linowymi typu tyrolka

zjazd linowy tyrolkaNa obecnych placach zabaw spotkamy oczywiście huśtawki czy też piaskownice, ale wiele konstrukcji wychodzi poza tradycyjne schematy placu zabaw, co jednak bardzo cieszy nasze dzieci. Nowoczesne urządzenia do zabawy takie jak interaktywne konstrukcje zamkowe, ściany wspinaczkowe czy też pajęczyny linowe do wspinania to tylko niektóre z nowych konstrukcji, jakie spotkamy na placach zabaw. Takim przykładem nowoczesnego wyposażenia placu zabaw jest zjazd linowy tyrolka za pomocą której dzieci mogą zjeżdżać na linie. To wbrew pozorom bezpieczna konstrukcja dla dzieci, ponieważ lina nie wisi na dużej wysokości, a pod nią występuje zazwyczaj gruba warstwa miękkiego piasku. Konstrukcja składa się z dwóch wież pomiędzy którymi przełożona jest stalowa lina pod pewnym kątem. Na wyższej wieży znajduje się podest z którego można zjeżdżać, natomiast niższa wieża to punkt podparcia dla liny. Dzieci po prostu wchodzą na wyższy podest i łapią się za platformę zawieszoną na linie, po czym odpychając się od podestu zjeżdżają na dół.

Taka zabawa w zjeżdżanie na linie to świetna frajda. Dzieci bardzo chętnie z niej korzystają, a trzeba przyznać, że patrząc na to nawet dorośli chętnie by skorzystali, aby choć raz zjechać sobie na takiej linie na dół, ale im raczej nie wypada korzystać z dziecięcych zabawek. Za to takie konstrukcje istnieją także w wersji dla dorosłych miłośników tego typu atrakcji.